Новоєгорівський ДНЗ Новоєгорівської сільської ради








Сторінка батьків

 

Батькам на замітку

Про Дитячий травматизм

 

 

Основні причини травматизму під час фізкультурних вправ.

 

 

Причиною нещасного випадку можуть послужити: незадовільний стан місця занять, несправне обладнання та інвентар, несприятливі погодні умови, невідповідне взуття або одяг, відсутність страховки, надмірне навантаження, відсутність дисципліни під час проведення занять, недостатній медичний контроль і порушення лікарських вимог.

Перш ніж приступити до занять з дітьми, необхідно в доступній формі пояснити, що можна, а що не можна робити  під час занять фізичними вправами і чому.

Крім усього іншого, загальновідомо, що слабкі, погано розвинені фізично діти більшою мірою схильні до травматизму. Здоровій і міцній дитині багаторазові падіння під час ігор на тверду поверхню (грунт, дерев'яна підлога або лід) нічим не загрожують. Така дитина при падінні легко переводить своє тіло в сприятливе становище. Та й падає набагато рідше, завдяки гарній координації рухів.

Діти, які страждають гіподинамією, надмірною вагою, мають більше шансів отримати серйозну травму, якщо випадково оступилися на сходах або посковзнулися на вулиці під час прогулянки. У дітей, які регулярно займаються фізичними вправами, вже до 5-7 років виробляються навички і рухові вміння по самостраховці, але і в цей період не можна послаблювати увагу до дитини.

 

Шановні батьки!

 

Якщо ви розмістили в квартирі спорткомплекс, то, перш ніж допустити дитину до занять, ретельно перевірте, чи надійно закріплені всі деталі. Справність снарядів треба відслідковувати також під час занять, а потім періодично перевіряти (можуть розхитатися стійки, поперечини, перетертися канати тощо). На підлогу, де розташований спорткомплекс, обов'язково стелиться щось м'яке, що заміняє гімнастичний мат. Особливу увагу слід приділити страховці - злегка підтримувати дитину, щоб попередити падіння.

 

Поведінка дорослих

при нещасних випадках і травмах у дітей

 

Якщо дитина отримала травму голови

 

Необхідно укласти її в ліжко. Намочити серветки холодною водою і прикладати до голови, а по мірі зігрівання міняти їх. Стежити за станом дитини.

 Ознаки струсу мозку: запаморочення, нудота, блювота. У цих випадках треба викликати лікаря.

Подряпини. Порізи.

 

Промити ранку або подряпину перекисом водню. Краї та місця пошкодження змастити настойкою йоду або зеленки, накласти пов'язку. Якщо ранка глибока, то  звернутися до хірурга: можливо, буде потрібно накласти шви.

 

Падіння з висоти

 

Якщо з'являється набряк буквально на очах, дитина скаржиться на сильний біль, можливо, це перелом. Не слід обмацувати забите місце, цим тільки підсилите біль! Дитині стане легше, якщо, доставляючи його в медичну установу, руку взяти на перев'язь, я ногу прибинтувати до рівної дошки, широкої лінійки.

 

Відморозив пальці рук або ніг, кінчик носа або щоки.

 

Перша допомога полягає в енергійному розтиранні відмороженого місця чистими хусткою або рушником, змоченим горілкою або спиртом. Продовжувати цю процедуру до появи чутливості шкіри, а після цього накласти пов'язку з вазеліном. Не можна розтирати відморожені місце снігом (сніг, як наждачний папір, додатково травмує шкіру). Якщо відмороження глибоке і чутливість довго не відновлюється, розтирання слід припинити. Накласти пов'язку, зігріти дитину гарячим питтям і скоріше доставити в лікарню.

 

Отримав опік  окропом, гарячою їжею.

 

Підставити обпечену ділянку тіла під струмінь холодної води - це зменшить біль. Якщо з'явилися пухирі - не проколювати їх! Сильний опік, коли його площа досить велика (більше долоні дитини), вимагає екстреної медичної допомоги! До приїзду «швидкої» нічим не змащувати, не присипати!

 

Проковтнув ліки (з аптечки дорослих), прийнявши їх за цукерки.

 

Швидше викликати у дитини блювоту, засунувши їй у рота обгорнутий бинтом палець, надавивши на корінь язика. Бажано з'ясувати, скільки таблеток вона проковтнула і які. Якщо відомо, скільки їх було в упаковці, флаконі, порахувати решту. Млявість, сонливість, як і різке збудження, - ознаки лікарського отруєння! Терміново викликати «швидку»!

 

 

Реакція дитячого організму на травму відрізняється від реакції дорослого.

Непритомність - легкий вид втрати свідомості, трапляється у дітей незалежно від їхнього стану. Причинами можуть послужити невеликі ранки з незначною кровотечею, і не тільки у себе, а й у товариша. В такому випадку треба посадити або покласти дитину, дати йому понюхати нашатирний спирт і потерти їм скроні.

 

 

Шановні батьки!

 

 

Вірно надана перша допомога полегшує подальше лікування. Намагайтеся заспокоїти дитину, якщо вона перелякалася, не показуйте їй свого хвилювання, дійте швидко і без суєти. Навіть, якщо травма вам здалася не дуже серйозною і ви успішно самі допомогли дитині, її треба якомога швидше показати лікареві, бо враження хорошого самопочуття може бути оманливим. Удари можуть викликати внутрішні крововиливи, струс мозку, а також інші травми, здатні спричинити серйозні наслідки.

 

 

 

 

ЩО ТАКЕ ТВОРЧІСТЬ ?

Творчість – це діяльність  дитини,

 спрямована на створення нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей.

Необхідними компонентами творчості є фантазія, уява, психічний зміст якої міститься у створенні образу кінцевого продукту (результату творчості).

Коли в малюка з’являються перші творчі прояви? Тоді, коли він із захватом малює на новеньких шпалерах? Або збирає з конструктора щось неуявне, а говорить , що це автомобіль? Або коли він співає власну пісню з незрозумілими словами і мелодією?

НЕ ЗЛЯКАЙТЕ!

Досить однієї необережної репліки, і все. Малюк замкнеться і перестане творити.

ПІДТРИМАЙТЕ!

Якщо Ви помітили, що в дитини з’явилося бажання малювати, ліпити або конструювати, створіть їй умови. Продумайте спеціальне робоче місце малюка, де він міг би творити і не бруднити дорогі речі. Там обов’язково повинно бути вдосталь місця і матеріалу під рукою.

ПОХВАЛІТЬ!

Навіть якщо дитячий витвір або малюнок ще не дуже досконалі. Але вони створені своїми руками і продумані своєю головою!

ОЦІНІТЬ !

Дитина дуже часто чекає не тільки батьківської похвали, їй дуже хочеться, щоб її творчість оцінили по-дорослому, сказали, що особливо вдалося, а над чим слід ще попрацювати. Тому, розглядаючи дитячий витвір, будьте об’єктивні, але позитивні.

 

Це цікаво....

Для того, щоб просто існувати, дитині потрібно  4 обійми в день, а для повноцінного розвитку – 12.

Роберт Мак, лікар - педіатр